روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / بهترین روغن موتور | شاخص های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

بهترین روغن موتور | شاخص های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

بهترین روغن موتور چه نوع روغنی است؟ شاخص های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب چیست؟ مشخصات فنی روغن موتور و با کیفیت ترین روغن موتور و شاخص های روغن موتور خوب و باکیفیت دارای شاخصه های متعددی است که آن را به عنوان بهترین نوع روغن برای موتور می توان برگزید.
بهترین روغن موتور در بازار روغن موتوری است که شفاف و یکدست باشد قبل از خرید و در هنگام استفاده در ماشین به سرعت سیاه نشود و برای موتور ضرر نداشته باشد که این نوع روغن موتور با کیفیت برای وسیله نقلیه مفید است و دارای قیمت کمی گرانتر است اما به دلیل مفید بودن مورد استفاده قرار بگیرد بهتر است.

بهترین روغن موتور | شاخص های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

برترین تولید کنندگان روغن موتور در کشور

برترین تولید کنندگان روغن موتور در کشوربرترین تولید کنندگان روغن موتور در کشور ایران هستند که انواع این محصول با درجات کیفی مختلف را برای انواع وسیله نقلیه تولید می کنند و توسط مرکز فروش خود در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

قیمت روز بهترین برندهای روغن موتور در دنیا و در کشور ایران ما متنوع است و علت آن نه تنها تغییر در شاخص اقتصادی آن کشور می باشد بلکه نحوه عرضه و تفاضا یه برند می تواند عرصه فروش را برای برندهای دیگر کم و زیاد کند و بدین گونه بر قیمت تمام شده در آن روز روغن موتور تأثیر بگذارد.

شرکت فومن شیمی یکی از کارخانه هایی است که در زمینه تولید و تجهیز وسایل مناسب خودرو در ایران فعالیت می کند که به عنوان مثال یکی از محصولات این شرکت تولید روغن های مورد نیاز برای ماشین است مثل روغن موتور، رفت گیربکس، روغن ترمز و….

در هنگام سفر قبل از تجهیز وسیله نقلیه از  نظر سلامت بهتر است روغن ترمز خودرو بررسی شود به دلیل اینکه روغن ترمز لنت های ترمز را در وضعیت انبساط انقباض لازم قرار می دهد و اگر کیفیت آن به هر دلیلی از بین برو سیستم ترمز ماشین دچار نقص می شود و با فشار دادن پا روی پدال آن به خوبی عمل نمی کند و یا حتی ممکن است اصلا عمل نکند و در آن هنگام خودرو دچار سانحه رانندگی می شود.

قیمت روز بهترین روغن موتورها در بازار

قیمت روز بهترین روغن موتورها در بازارقیمت روز بهترین روغن موتورهای دنیا تخت تاثیر دو عامل تورم و بازار عرضه و تقاضا تعیین می شود که باعث می شود کارخانه هایی که در زمینه تولید روغن موتور فعالیت دارند هر چه بیشتر بر کیفیت محصول خود از هر نظر اضافه نمایند.

بهترین روغن موتور و خرید روغن موتور با کیفیت برای خودرو به عنوان یک اصل به شمار می آید چون که به عنوان غذای اصلی موتور که شاهرگ خودرو محسوب می شود است و اگر از کیفیت خوب برخوردار نباشد می تواند به موتور خودرو آسیب جبران ناپذیر را وارد نماید.

در دنیای امروز و با توجه به اینکه شهر نشینی یک امر لزوم برای افراد بشر شده است استفاده از خودرو به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر برای زندگی بشر دارای اهمیت است.

برای اینکه سلامت خودرو را در زندگی شهری تامین کنیم باید رسیدگی های لازم را به وسیله نقلیه خود تا حد امکان نماییم یکی از نیازهای دائمی هر وسیله نقلیه در نوع گران و ارزان آن روغن های مورد نیاز برای سرپا نگه داشتن آن خودرو می باشد.

در بین روغن هایی که برای خودرو استفاده می شود روغن موتور و روغن گیربکس و روغن ترمز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به طور فراوان باید در هنگام استفاده از خودرو آنها را مصرف نمود.

عمده فروشی روغن موتورهای اصل

عمده فروشی روغن موتورهای اصلبهترین روغن موتور و عمده فروشی روغن موتور که دارای انواع مختلف روغن موتورهای با کیفیت های مختلف است موظف است که در هنگام فروش خریدار یا از کیفیت اصل دروغ موتور مطلع نمیاد و بعد از مطلع کردن روغن موتور را به او بفروشد.

بهترین روغن موتور و روغن موتور باکیفیت توسط تولید کننده برتر این نمونه محصول با مستقیم توسط همین تولید کننده یا توسط نمایندگان فروش برای عرضه در اختیار بازار فروش و مصرف کننده قرار می گیرد.

روغن موتور اصل محصولی است که تا حد امکان ناخالصی های موجود در آن گرفته شده باشد و وقتی از مرحله کیفی آزمایشگاه کارخانه های تولید روغن موتور عبور می کند کمترین میزان خطا را داشته باشد.

یکی از علامت هایی که به ما هشدار می دهد زمان تعویض روغن خودرو فرا رسیده است این است که زمانی که در پوش محفظه روغن را باز می کنیم و گیت روغن که در آن محفظه قرار دارد بالا می آوریم رنگ روغن سیاه غلیظ رو به سفتی باشد

تفاوت‌ های روغن موتورهای بنزینی و دیزلی

تفاوت‌ های روغن موتورهای بنزینی و دیزلیروغن موتورهای بنزینی و دیزلی چه تفاوت هایی با هم دارد؟ کارخانه های تولید کننده روغن موتور مخصوص وسایل نقلیه هم روغن های موتور بنزینی و هم روغن موتور دیزلی را تهیه می کنند.

انواع روغن موتور از لحاظ مورد استفاده در موتورهای مختلف به دو گروه کلی زیر تقسیم می شوند.

 • روغن موتور بنزینی
 • روغن موتور دیزلی

روغن موتور بنزینی برای خودروهای سواری که از سوخت بنزین استفاده می کنند مناسب می باشد مثل انواع پراید و سواری و پژو و… اما روغن موتور دیزلی برای خودروهایی که از سوخت دیزلی همچون گازوئیل استفاده می کنند مفید است مثل بعضی کامیون ها و بعضی خودروهای سنگین.

بهترین برندهای روغن موتور

بهترین برندهای روغن موتوربهترین روغن موتور و برندهای روغن موتور متنوع است. بهترین برند برای روغن موتور برندی می باشد که کیفیت مواد حاصله روغن آن در حد بسیار خوبی باشد. برندهای موجود در بازار روغن موتور خارجی و ایرانی است.

روغن موتور مصرفی برای هر ماشینی متفاوت است اما به طور کلی دو گروه اصلی از لحاظ ایرانی بودن و نبودن تقسیم بندی خوبی برای دسته بندی روغن موتور می تواند باشد که باید به یک نکته مورد نظر زیر توجه لازم را داشته باشیم.

روغن موتور خودرو از لحاظ کشوری که در آن ساخته می شود به دو دسته کلی زیر تقسیم بندی می شود.

 • روغن موتور ایرانی
 • روغن موتور خارجی

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای باکیفیت ایرانی و خارجی

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای باکیفیت ایرانی و خارجیمرکز های خرید روغن موتور درجه یک که کیفیت روغن موتور در آن از نوع باکیفیت است بزرگترین بازار فروش محصولات روغن خودرو به شمار می آید که در دو نوع خارجی و ایرانی روغن موتور را عرضه می کنند.

بهترین روغن موتور و مراکز خرید همیشه به مکان هایی گفته می شود که به طور اختصاصی روی یک محصول مورد نظر و یا چند محصول همپوشان مورد نظر تمرکز دارند و در این مراکز این محصولات هم پوشان به قیمت مناسب تر نسبت به جاهای دیگر به فروش می رسد.

بهترین روغن موتور و مرکز خرید انواع وسایل و مواد اولیه که در صنعت خودرو کاربرد دارد در تهران و سایر شهرستان ها در مکان های به خصوصی پابرجاست که در این مراکز انواع مختلف روغن موتور را نیز می توان خریداری کرد.
یکی از برندهای مشهور در زمینه تولید روغن موتور شرکت بهران است که علاوه بر روغن موتور سایر لوازم و تجهیزات مربوط به خودرو را در قسمت فروش خود توسط افراد متخصص به فروش عمده می رساند.

شرکت بهران روغن موتور مورد نظر خود را در بسته بندی هایی همچون یک لیتری، یک و نیم لیتری، چهار لیتری و… در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد که هر فردی مطابق با مقدار مصرف خود روغن موتور را تهیه نماید.

لیست فروش روغن موتور بهران شامل روغن موتور صبا، روغن موتور گیربکس، روغن موتور اتوماتیک گیربکس، روغن موتور گیربکس سه خط و… است که توسط تولید کنندگان این مجموعه تولید و برای فروش روانه بازار عرضه می شود.

ارائه دهنده برتر انواع روغن موتورهای بنزینی و دیزلی

ارائه دهنده برتر انواع روغن موتورهای بنزینی و دیزلیروغن موتور برای انواع خودروهایی که با سوخت بنزین و دیزلی کار می کنند مناسب می باشد که کارخانه های تولید کننده روغن موتور ارائه دهنده برتر در زمینه انواع مختلف روغن موتور مناسب هر نوع خودرویی می باشند.

بهترین روغن موتور و زمانی که برای تعویض روغن موتور خود به مکانیکی های سطح شهر مراجعه می کنیم اولین سوال مکانیک شاید از شما این است که ماشین شما هیدرولیک است یا ساده و با توجه به هیدرولیک بودن یا ساده بودن ماشین روغن موتور هیدرولیک یا روغن موتور ساده را برای وسیله نقلیه شما پیشنهاد می دهد.

روغن دنده از جمله روغن های پرکاربرد است که با قیمت های متفاوتی وارد بازار می شود، این نوع روغن در سطح ملی در دو سطح جی ال پنج و جی ال شش تولید می شود که برای دنده های هیپوئید و مخروطی مارپیچ که دارای سرعت و بار گوناگون است استفاده می شود.

هر نوع ماشینی وقتی میخواهد روغن آن تعویض شود از گرید خاص روغن برای تعویض بهره می گیرد که در بین ماشین ها پراید و تیبا و دویست و شش تقریبا از یک گرید روغن می توانند استفاده نمایند.

سفارش روغن موتور مرغوب

سفارش روغن موتور مرغوببرای سفارش روغن موتور مرغوب می توانید مستقیم به مسئول فروش کارخانه مراجعه نمایید یا با خرید از نمایندگی های فعال که در این زمینه به عنوان یک قطب اصلی فروش محسوب می شوند مراجعه نمایید.

هر خودرو از روغن موتور مخصوص به خود باید استفاده نماید مثلا پراید از روغن موتور پراید و تندر نود از روغن موتور مخصوص تندر نود که اگر از هر کدام از روغن موتورها به جای دیگری استفاده نماییم منجر به عملکرد نامناسب موتور آن خودرو می شویم.

بهترین روغن موتور و روغن موتور مرغوب دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در زیر به چند نمونه از آنها به طور اختصار اشاره می کنیم که قبل از هر گونه ثبت سفارش باید به این نکته توجه لازم را نمود.

ویژگی های خوب یک روغن موتور باکیفیت به شرح زیر است.

 • رنگ روغن موتور باید شفاف باشد و اگر کدر باشد کیفیت آن خوب نیست.
 • میزان غلظت روغن موتور باید در حد نرمال باشد و غلظت کمتر و یا بیشتر نشان از کیفیت نامطلوب روغن می تواند داشته باشد.
 • درجه چسبندگی روغن موتور در یک حد معمول باشد.
 • روغن موتور خوب علاوه بر کیفیت دارای قیمت مناسب نیز است.

صادرات روغن موتورهای درجه یک

صادرات روغن موتورهای درجه یکایران به عنوان یکی از تولید کننده های روغن موتور در جهان شناخته می شود که روغن موتور با درجات کیفی مختلف را تولید می کند و با صادرات روغن درجه یک به کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی سهم مهمی در بازار خارجی را به خود اختصاص داده است.

بهترین روغن موتور و صادرات به عنوان یک اصل برای رونق اقتصادی در هر جامعه نیاز مهم و مبرم برای آن جامعه به حساب می آید که اگر در سطح بالایی به آن توجه زیادی انجام گیرد می تواند در بحث اقتصادی کمک شایانی به کشور کند.

کشور ایران با توجه به کارخانه های متعدد تولید روغن موتور با کیفیت می تواند به عنوان یک صادر کننده مطرح در این زمینه در بازارهای جهانی باشد که حضور فعالی را ایفا کند.

شرکت های بازرگانی که در زمینه صادرات و واردات روغن موتور در کشور فعالیت دارند یک پل ارتباطی مهم در این زمینه می باشند که از طریق آنها می توان محصول مورد نظر را با قیمت مناسب تر خریداری نمود.

نکات مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

نکات مهم در انتخاب روغن موتور مناسببهترین روغن موتور و انتخاب روغن موتور مناسب دارای نکاتی است که باید در هنگام مصرف رعایت شود، روغن موتور باکیفیت چه نوع روغن موتوری است؟ در انتخاب روغن موتور در هنگام خرید باید نکاتی را قبل از خرید مورد توجه قرار داد.

بهترین روغن موتور در یکی از نکاتی که در انتخاب روغن موتور می تواند از اهمیت به سزایی برخوردار باشد کیفیت رنگ روغن موتور است به این صورت که روغن خوب روغن موتوری است که رنگ آن شفاف باشد و نه کدر.

بهترین روغن موتوریکی از روش های خرید روغن موتور مراجعه به فروشگاه های هست که به عنوان فروشنده برتر روغن خودرو در سطح شهر شناخته شده هستند که با مراجعه به  قفسه کنار ویترین مغازه می توان انواع مختلف برندهای برتر روغن موتور را یافت.

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتور

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتور بهترین روغن موتور و روغن موتوری زمانی برای تعویض آن وجود دارد که باید در آن زمان تعویض گردد که اگر تعویض نگردد تأخیر از آن زمان عوارض بدی می تواند برای موتور خودرو داشته باشد.

بهترین روغن موتور را زمانی که برای خرید روغن مخصوص موتور مراجعه می کنید بر روی جعبه موتور اطلاعاتی در مورد زمان مصرف روغن موتور درج شده است که این مورد برای هر نوع روغن موتور با هر جنسی با هم فرق دارد.

اگر در هنگام مراجعه به کاتالوگ درج شده بر روی روغن موتور توجه کنید باید سر همان زمان روغن موتور تعویض گردد که چون روغن موتور رابطه مستقیمی با موتور خودرو دارد حتما باید به تایم تعویض آن توجه نمود و بر همان تایم روغن را تعویض کرد.

راهنمای خرید بهترین روغن موتور

راهنمای خرید بهترین روغن موتورراهنمای خرید بهترین روغن موتور همیشه یک مسئله مهم برای خریداران روغن بوده است که چه روغن موتوری با توجه به مشخصات فنی خودرو خود باید خریداری کنند که برای خودرو مفید باشد و در عین مفید بودن مقرون به صرفه در آید. تولید کننده برتر روغن موتور در واقع فروشنده برتر روغن موتور است.

بهترین روغن موتور و خرید اینترنتی بهترین روغن موتور همراه با راهنمای خرید جامع، امروزه در سایت های اینترنتی بسیار گشترش یافته است که به عنوان یک ابراز مهم در تجارت امروز توانسته است جای خود را باز کند، این روش مزیت های زیادی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.

مزیت های خرید اینترنتی نسبت به خرید حضوری به صورت زیر است:

 • خرید اینترنتی در مقایسه با خرید حضوری وقت را کمتر می گیرد و زمان در آن بسیار اهمیت دار می شود.
 • در خرید اینترنتی قیمت ها نسبت به خرید حضوری شکسته می شود.
 
[جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید. ].
تولیدی بازرگانی نیکان اویلز  
09129157603
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش 50

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش ۵۰

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش یا نهایی برای روغن موتور بنزینی و روغن موتور …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز