روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / کارخانه تولید روغن موتور | تولید کننده برتر انواع روغن موتور در کشور

کارخانه تولید روغن موتور | تولید کننده برتر انواع روغن موتور در کشور

کارخانه تولید روغن موتور در ایران، بزرگترین تولید کننده روغن موتور و بهترین شرکت های تولید کننده روغن موتور و تولید کنندگان روغن پایه در ایران همچنین شرکت های تولید روانکار در ایران که لیست شرکت های تولید کننده روغن موتور را در سایت بازرگانی روغن نیکان ببنید .
تولید کننده برتر انواع روغن موتور در کشور بوده و حتی گاهاً روغن موتور های تولیدی خود را به کشور های همسایه و غیر همسایه صادر می کند. اگر به دنبال تهیه روغن موتور هستید و چیزی درباره آن نمی دانید، دست نگه دارید. چون خرید بدون اطلاعات قبلی سبب می شود تا تجربه خرید موفقی نداشته باشید. پیشنهاد می کنیم در ادامه این متن همراه ما بوده تا به اطلاعات خوب، جامع و موثقی در خصوص شناخت روغن موتور ها، موارد استفاده از هر یک، این که برای چه نوع خودرویی مناسب هستند و … دسترسی پیدا کنید و در نهایت با آگاهی کامل، اقدام به تهیه روغن موتور مورد نظر خود کنید.

کارخانه تولید روغن موتور | تولید کننده برتر انواع روغن موتور در کشور

تولید کنندگان برتر انواع روغن موتور در کشور

تولید کنندگان برتر انواع روغن موتور در کشوردر کشور، انواع روغن موتور ها با سطوح کیفیت مختلف، موارد مصرف گوناگون و … به فروش می رسند. برخی از این روغن موتور ها محصول عرضه شده توسط تولید کنندگان برتر داخلی کشور بوده و بخشی دیگر را روغن موتور اصل وارداتی تشکیل می دهد.

کارخانه تولید روغن موتور و تولید کننده برتر روغن موتور در سطح کشور، روغن موتور ایرانی باکیفیت در انواع و اقسام مختلف دیزلی، بنزینی، صنعتی و … را در در بازار توزیع کرده تا هر کس بتواند با توجه به نیازش، دسترسی به انواع روغن ها پیدا کند.

برخی از این برند های برتر تولید کننده، برند های زیر هستند:

 1. ایرانول
 2. کاسترول

و … .

به منظور شناخت بهتر و بیشتر دیگر تولید کنندگان، لازم است سطح مطالعات خود را در این زمینه بالا برده و از منابع اطلاعاتی موثق کمک بگیرید.

ناگفته نماند که کارخانه های تولیدی برای اینکه در بازار شناخته شوند و محصولاتشان با استقبال از طرف مصرف کنندگان رو به رو شود، بایستی:

 • از دستگاه های پیشرفته و خط تولید کاملاً به روز استفاده کنند.
 • از پرسنلی کمک استفاده کنند که آگاه به خط تولید بوده و از پروسه تولید مطلع است.
 • کیفیت مواد اولیه ای که مورد استفاده قرار می دهند در سطح بالایی قرار داشته باشد.
 • بسته بندی هایی که برای محصولات در نظر می گیرند مطابق با استاندارد های جهانی باشد.

و مواردی از این قبیل.

انواع روغن موتورهای بنزینی

همانطور که مطلع هستید، روغن موتورها به چندین و چند دسته تقسیم بندی می شوند که دو نوع پرفروش آن ها عبارتند از:

 1. روغن موتور دیزلی
 2. روغن موتور بنزینی

در این بخش، ما آماده هستیم تا انواع روغن موتورهای بنزینی را به شما معرفی کنیم:

 • روغن موتورهای بنزینی، روغن هایی هستند مناسب خودرو های بنزینی.
 • این روغن ها با حرف لاتین s شناخته می شوند.
 • سطح کیفیت روغن موتورهای بنزینی را با حروف A تا N مشخص می کنند.

روغن های بنزینی از نظر غلظت هم دسته بندی می شوند:

 1. روغن های شل و رقیق
 2. روغن های غلیظ

میزان غلظت روغن ها هم به نوعی سبب متفاوت شدن موارد مصرف آنها شده است.

انواع روغن موتورهای دیزلی

انواع روغن موتورهای دیزلیهمانطور که در بخش گذشته گفته شد، روغن موتورها دو نوع داشتند که یکی بنزینی بود و کارخانه تولید روغن موتور و مختصراً در سرتیتر قبل مورد بررسی قرار گرفت و دیگر روغن موتورهای دیزلی می باشد که در این بخش اطلاعاتی در خصوص آن ارائه می شود.

روغن موتورهای دیزلی:

 • مناسب برای روانکاری موتور خودرو هستند و تفاوت های فاحشی با روغن های بنزینی دارند.
 • افزودنی های ضد سایشی در آن بسیار زیاد است.
 • همچنین دارای ویسکوزیته بالایی هستند.
 • با حرف لاتین C شناخته می شوند.

در بخش بعدی، مواردی را ذکر خواهیم کرد که سبب متمایز شدن این دو نوع روغن از یکدیگر می شود.

تفاوت روغن موتورهای بنزینی و دیزلی

تفاوت روغن موتورهای بنزینی و دیزلیروغن های بنزینی و دیزلی با هم تفاوت های زیادی داشته و متاسفانه کسانیکه آشنایی با هر یک از آن ها ندارند، کارخانه تولید روغن موتور و گاهاً این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند. چیزی که در این دو نوع روغن مشترک می باشد، این است که هر دو دارای روغن پایه هستند.

اما تفاوت های زیادی میان این دو وجود دارد که در زیر مختصراً به آن ها پرداخته ایم:

 • تفاوت اصلی این دو در نوع افزودنی هایی است که شامل می شوند.
 • از آنجایی که موتور های دیزلی جاذب کربن بوده و موتور های بنزینی قیر و رطوبت را بیشتر جذب می کنند، روغن های دیزلی دارای مقدار بیشتری افزودنی هستند که افزودنی ضد سایش نام گرفته است.
 • شرایط استفاده از روغن های دیزلی سخت تر است. برای همین، مقدار و نوع افزودنی های مصرفی هم در آن ها بیشتر می باشد.
 • اگر بنا به بررسی میزان ویسکوزیته باشد، باید گفت که دیزلی ها ویسکوزیته بالاتری داشته و این هم می تواند نوعی تفاوت محسوب شود.

چنین مواردی که در بالا ذکر شدند و تفاوت این دو روغن محسوب می شدند، متفاوت شدن موارد مصرف را سبب گردیده اند.

بهترین برندهای ایرانی روغن موتور در بازار

بهترین برندهای ایرانی روغن موتور در بازاربرای خرید روغن موتور باکیفیت، لازم است ابتدا با بهترین برندهای ایرانی و خارجی موجود در بازار آشنا شوید. برندهای برتر روغن موتور در سطح کشور را همه مراکز فروش شامل می شوند. کارخانه تولید روغن موتور و مگر اینکه به نمایندگی انحصاری برند ها در شهر محل زندگی خود مراجعه کنید.

وگرنه در مراکز عمده فروشی، مراکز فروش انواع روغن های موتور و دیگر محصولات مخصوص تعمیر و نگهداری خودرو ها برند های مختلف را می توان خریداری کرد.

هر برند:

 • شیوه تولید متفاوتی داشته.
 • محصولاتش را به شکل خاصی روانه بازار فروش می کند.
 • بسته بندی مخصوص خود را برای عرضه محصولات استفاده می کند.
 • کیفیت محصولاتش گوناگون است.
 • تنوع در محصولاتش زیاد است.
 • به طرق مختلفی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

و مواردی از این دست.

اما در حالت کلی، آن برندی برترین در بازار ایران می باشد که هم کیفیت محصولاتش زبانزد باشد و هم قیمت خرید مناسبی در بازار فروش داشته باشد.

عمده فروشی روغن موتور باکیفیت

عمده فروشی روغن موتور باکیفیتکارخانه تولید روغن موتور و روغن موتور درجه یک و باکیفیت وقتی توسط عمده فروشی ها در اختیار خریدار روغن موتور قرار گیرد، قیمتی مناسب تر از قیمت روز آن در بازار خواهد داشت.

شاید با خود بپرسید:

 • چرا اغلب خریداران عمده فروشی ها را برای خرید فروش روغن موتور گزینش می کنند؟
 • چرا در تمامی شهر ها، مرکز عمده فروشی روغن موتور دارای مراجعه کنندگان بیشتری است؟
 • خرید از عمده فروشی ها چه مزیتی می تواند برای خریدار داشته باشد؟

و سوالاتی از این قبیل.

کارخانه تولید روغن موتور و باید گفت که عمده فروشی ها در اصل مراکز فروش مستقیم روغن موتور هستند. وقتی خریدار از مرکز فروش مستقیم اقدام به خرید کند و هیچ واسطه ای میان آن ها نباشد، بی شک قادر خواهد بود تا هزینه کمتری بپردازد. همیشه قیمت روغن موتور در مراکز عمده فروشی ارزان تر از بازار است و این به دلیل عدم حضور واسطه هاست و دلیلی بر بی کیفیتی و یا کم کیفیتی محصول نمی باشد.

بازار بزرگ خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجی

بازار بزرگ خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجیکارخانه تولید روغن موتور و اگر به بازار بزرگ خرید و فروش روغن مخصوص موتور در سطح کشور مراجعه نمایید، بی شک تعداد زیاد و متنوعی از برند های ایرانی و خارجی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که ممکن است شما را گیج کند.

اول از هر چیز لازم است شما از طریق منابع اطلاعاتی موثق، بهترین روغن موتور ها را بشناسید و با برترین برند های ایرانی و خارجی آشنا شوید. برخی از مراکز فروش در بازار بزرگ، خدماتی نظیر مشاوره فروش به مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

کارخانه تولید روغن موتور و اینها انتخاب خوبی برای خرید هستند. زیرا از نا آگاهی شما سوء استفاده نکرده و با دادن اطلاعات خوب و مفید، سعی بر این دارند که شما خرید موفقی داشته و حتی مشتری همیشگی شان شوید.

اگر در بازار بزرگ شهر خود به چنین مراکزی برخورد نکردید، نگران نباشید. چون سایت های زیادی در بازار مجازی هستند که اطلاعاتی در خصوص روغن موتورهای ایرانی و خارجی در اختیار شما قرار داده تا با آگاهی کامل به مراکز فروش سر زده و نهایتاً خرید خود را بدون دغدغه و دردسر انجام دهید.

کارخانه تولید روغن موتور و استعلام قیمت از مراکز فروش در بازار بزرگ، سبب می شود تا راحت تر بتوانید فروشندگان منصف را بشناسید.

نمایندگی برتر عرضه انواع روغن موتور اصل در کشور

نمایندگی برتر عرضه انواع روغن موتور اصل در کشورکارخانه تولید روغن موتور و در کنار عمده فروشی ها، گفته شد که نمایندگی عرضه روغن موتور اصل هم در کشور وجود دارد.

نمایندگی ها به چند دلیل می توانند گزینه مناسبی برای خرید محسوب شوند:

 1. به خریدار در خصوص کیفیت و سطح مرغوبیت محصول اطمینان می دهند.
 2. قیمت فروش محصولات در نمایندگی های سطح کشور یکسان است و تفاوتی با یکدیگر ندارد.
 3. خریدار می تواند رایگان از خدمات پس از فروش، مشاوره فروش و … برخوردار شود.

و غیره.

کارخانه تولید روغن موتور و نمایندگی ها امروزه تنها فعالیت خود را به فروش حضوری محدود نکرده اند. بلکه مدتی است آغاز به پذیرش سفارش های غیرحضوری و اینترنتی هم کرده اند. این روش فروش نه تنها به ضرر خریدار و فروشنده نبوده، بلکه منافعی را هم برای هر دو به همراه داشته است.

مثلاً برای فروشنده، فروش اینترنتی دارای مزایای زیر است:

 • در زمان کمتر از فروش بالاتری برخوردار شده اند.
 • هزینه های نگهداری، انبارداری و … کاهش پیدا کرده است.
 • در هر ساعتی از شبانه روز مراجعه کننده دارند.

و … .

سفارش اینترنتی روغن موتور

سفارش اینترنتی روغن موتورکارخانه تولید روغن موتور و ثبت سفارش اینترنتی روغن موتور امروزه بسیار رایج شده است. برای ثبت سفارش و خرید اینترنتی روغن موتور لازم نیست کار خاصی انجام داده و یا هزینه و زمان زیادی را صرف کنید. تنها با دسترسی به اینترنت، رفتن به گوگل و چند کلیک ساده، لیست سایت های فروش و عرضه روغن موتور پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

کارخانه تولید روغن موتور و اغلب این سایت ها امروزه با وجود تدابیر امنینی، سایت های مطمئنی هستند که درگاه پرداختی بانک داشته و می توانید مستقیم بعد از پرداخت هزینه، روغن موتور خریداری شده را کمی بعد درب منزل دریافت نمایید.

در مراکز اینترنتی، لیست قیمت روغن موتور هم در اختیار خریداران قرار می گیرد.

کارخانه تولید روغن موتور و خوبی و مزیت ارائه لیست قیمت به مشتریان از طریق این سایت ها این است که با توجه به بودجه و اولویت هایی که دارند، خرید روغن موتور مورد نظر را انجام می دهند. مثلاً ممکن است عده ای علاوه بر کیفیت، قیمت روغن موتور ارزان هم جزو اولویت هایشان باشد.

البته که سایت های فروشنده به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

 1. فروشگاه های آنلاین که درگاه پرداخت بانکی داشته و خریدار موضف است با هزینه ارسال، هزینه خرید را اینترنتی پرداخت نماید.
 2. سایت های فروشنده که این امکان را به خریدار می دهد تا طی چندین تماس تلفنی و …، بتواند خرید خود را تنها غیرحضوری انجام داده و هزینه را در محل پرداخت نماید.

انتخاب شما برای خرید کدام سایت هاست؟

نکات مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

نکات مهم در انتخاب روغن موتور مناسبدر انتخاب روغن موتور مناسب، نکات مهمی بایستی مد نظر قرار گیرد. اگر این نکات در خرید اولویت قرار نگیرد، بی شک شما خرید موفقی را تجربه خواهید کرد.

روغن موتور در اصل وظیفه دارد تا:

 1. قسمت های مختلف موتور را روانکاری کند و یا به عبارتی اصطکاک میان قطعات را کاهش دهد.
 2. قطعات داخل موتور را شستشو داده و و قطعات خودرو را از دوده و … تمیز نگه دارد.
 3. قطعات داخلی موتور را خنک نگه دارد.
 4. سبب بهبود عملکرد و کارایی قطعات موتور شود.
 5. در مقابل خوردگی، قطعات موتور را محافظت کند.

و … .

کارخانه تولید روغن موتور و هر خودرویی، روغن موتور مخصوص خود را دارد. مثلاً در پراید، بایستی روغن موتور پراید استفاده شده و مصرف روغن موتور های دیگر سبب کاهش عمر موتور خودرو، کاهش عملکرد مفید و … خواهد شد.

نکاتی مهم که در انتخاب روغن موتور حائز اهمیت می باشد عبارتند از:

 • نوع خودرو
 • نوع موتور
 • افزودنی های موجود در روغن موتور

و مواردی از این قبیل.

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور

بهترین زمان برای تعویض روغن موتوردر نظر داشتن اینکه چه زمانی روغن موتور خودرو را تعویض کرده اید و تعویض بعدی چه زمانی بایستی انجام شود، بسیار دارای اهمیت می باشد. هر خودرو و هر روغن موتوری زمان تعویض متفاوتی دارد که در بروشور خودرو و بسته بندی روغن موتور مصرفی به آن اشاره شده است.

رایج ترین شیوه ای که افراد می توانند از طریق آن بهترین زمان برای تعویض روغن موتور را متوجه شوند، نگاه کردن به کیلومتر خودرو است. کارخانه تولید روغن موتور و اغلب وقتی خودرو ۵۰۰۰ کیلومتر کار می کند، فرد اقدام به تعویض روغن موتور می کند.

اما لازم است بدانید که:

کارخانه تولید روغن موتور و خودرو های برون شهری که اغلب یک دور موتور ثابت دارند، دیرتر به تعویض روغن نیازمند می شوند.خودرو های درون شهری به خاطر ایست و حرکت های مداومی که داشته و قرار گرفتن در ترافیک های شهری، زودتر بایستی روغن آن ها تعویض گردد.

راهنمای خرید روغن موتور مرغوب

راهنمای خرید روغن موتور مرغوبراهنمای خرید روغن موتور، جزو خدماتی است که برخی از مراکز فروش در اختیار خریداران قرار می دهند. این راهنما به شما کمک می کند تا روغن موتور مرغوبی تهیه کرده تا عملکرد خودروی خود را بهتر کنید.

این راهنمای خرید بیشتر مخصوص کسانی است که آشنایی چندانی با روغن موتور ها نداشته و بدون آگاهی قبلی قرار است که خرید خود را انجام دهند.کارخانه تولید روغن موتور این روز ها که سایت های فروشنده هم به تامین نیاز مشتریان مشغول هستند، بخشی از فعالیت خود را به راهنمایی مراجعه کنندگان اختصاص داده اند که آشناییتی با روغن موتورها ندارند.

اکثراً دسترسی به راهنمای خرید سایت های اینترنتی رایگان بوده و نیازمند این نیست که شما هزینه گزافی را از این بابت پرداخت کنید.

لازم به ذکر است، راهنمای خرید اغلب مراکز فروش و سایت ها مورد اطمینان می باشد، اما اگر می خواهید بیش از پیش مطمئن شوید، لازم است راهنمای خرید چند مرکز را مورد بررسی قرار دهید.

 
[جهت خرید و فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید. ].
تولیدی بازرگانی نیکان اویلز  
09129157603
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش 50

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش ۵۰

ظرفیت خالی کارخانه روغن موتور فینیش یا نهایی برای روغن موتور بنزینی و روغن موتور …

دیدگاهتان را بنویسید

نیکان اویلز